LGS 2023 ile Özel Ders Budur öğrencileri en iyi liselere yerleştiler.. Nitelikli okullar için siz de 2024'te yerinizi alın!

 

BlogDanışmanlıkLgsRehberlikDeneme Kulübü - Özel Ders Budur

📚 LGS Deneme Kulübü Nedir? 📚

LGS Deneme Kulübü, lise geçiş sınavlarına hazırlanan öğrencilere destek vermek amacıyla kurulmuş bir platformdur. Öğrencilerimizi, sınav stresini azaltarak ve kendilerini geliştirerek liseye geçişlerinde daha başarılı olmaları için hazırlıyoruz.

Her yıl, öğrencilerimizin ilerlemesini desteklemek amacıyla toplamda 20 deneme sınavı düzenliyoruz. Bu denemeler, farklı kaynaklardan ve öğretmenlerimizin özenli seçimleri sonucu belirlenen çeşitli yayınlardan oluşuyor. Deneme sınavları, öğrencilerimizin bilgi seviyelerini ölçmenin yanı sıra, hangi derslerde daha fazla çalışmaları gerektiğini belirlemelerine de yardımcı oluyor.

Sınav sonuçlarına dayalı olarak, her öğrencinin eksik olduğu konuları belirliyoruz. Ardından, öğrencilerin ders programlarına bu eksik konuları ekleyerek, öğrencilerin zayıf noktalarını güçlendirmelerine yardımcı oluyoruz. Aynı zamanda, deneme sınavları sayesinde öğrencilere daha iyi test stratejileri ve teknikleri kazandırmak için çalışıyoruz.

LGS Deneme Kulübü ile öğrencilerimizin geleceğini şekillendirmek ve onları başarıya taşımak için buradayız.

🌟 LGS Deneme Kulübü: Geleceğin Başarısını Şekillendiriyoruz 🌟

Deneme sınavlarına girerken dikkat edilmesi gerekenler

İşte bu konuda sizi başarıya taşıyacak bazı önerilerimiz;

Sınav öncesinde hangi test için ne kadar süre kullanacağınızı belirleyin. Sınavın zamanını etkin bir şekilde yöneterek her soruya yeterli zaman ayırmaya çalışın.

Denemeler, gerçek sınavın bir simülasyonudur. Bu nedenle sınav döneminde bedeninizi bu düzene alıştırmak için düzenli uyku ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarına özen gösterin.

Rahat kıyafetler tercih ederek sınav sırasında rahat hareket etmenizi sağlayın. Sizi sıkacak veya dikkatinizi dağıtacak giysilerden kaçının.

Sınav sırasında yanınızda yedek kurşun kalem ve kalemtıraş bulundurun, böylece beklenmedik durumlar karşısında hazırlıklı olursunuz.

Sınavda çevrenize odaklanmak yerine kendi kitapçığınıza odaklanın. Başkalarının ne yaptığına dikkat etmek, konsantrasyonunuzu bozabilir.

Çözemediğiniz bir soruyla karşılaştığınızda moralinizi bozmayın. Soruyu boş bırakarak diğer sorulara geçin ve sakin bir şekilde sınavınıza devam edin.

Kafadan işlem yapmaktan kaçının ve işlemlerinizi kitapçığa yazarak kontrol süresinde cevaplarınızı gözden geçirin. Bu, hata yapma olasılığınızı azaltır.

Soruları tamamen okumadan cevaplamayın. Bazı sorular tek bir kelime ile cevaplanabilir ve gözden kaçırılmamalıdır.

Deneme sınavına girdiniz ve sınav analiz karnesini inceliyoruz.

Burada dikkat edilmesi gerekenler neler?

Deneme sınavı analizi yaparken de şu püf noktalara dikkat edin:

Boş sorulara odaklanın ve bu soruların sebeplerini analiz edin. Boş bıraktığınız sorular, konu eksikliğinizi gösterir ve yeni çalışma programınızda bu konuları öncelikli olarak ele almanızı tavsiye ediyoruz.

Yanlış cevapladığınız sorular sizi yıldırmasın. Hatalarınızın nedenlerini değerlendirerek yeni stratejiler geliştirin ve konuyu tekrar edin.

Eğer yanlış yaptığınız bir soruyu salladıysanız, bu davranışı tekrarlamayın. Yanlış cevaplar, doğru cevapları etkiler. Özel ders budur eğitim koçlarımız bu konuda çokça uyarı yapıyorlar.

Doğru cevapladığınız soruları atlamayın. Bu konularda düzenli aralıklarla soru çözerek bilgilerinizi pekiştirin.

Biz Deneme Kulübünde her deneme sınavını iyi analiz ederek eksikleri belirliyor ve yeni bir çalışma programı oluşturuyoruz.

Hedefinize ulaşmak için; eğitim koçlarımız, deneme kulübündeki seçkin yayınlar, analiz karneleri ve motivasyon için özel ders budur yanınızda!

Başarılı bir gelecek için!

İnstagram hesabımızdan yıl içinde yapılacak denemeler ve tarihlerini takip edebilirsiniz.

0506 514 0776   /   iletisim@ozeldersbudur.com   /  @ozeldersbudur

#denemekulübü #sınavkulübü #lgsdeneme #nitelikliokullariçinniteliklieğitim

Bir yorum

  • Özge Çelik

    Eylül 10, 2023 at 8:09 am

    Geçen yıl yaptığınız denemeler oğlumun çok işine yaradı. Deneme sonrasındaki analizlere göre çalışması verimini artırdı. Teşekkürler. İyi çalışmalar.

    Cevap

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Required fields are marked *