LGS 2023 ile Özel Ders Budur öğrencileri en iyi liselere yerleştiler.. Nitelikli okullar için siz de 2024'te yerinizi alın!

 

BlogDanışmanlıkHaberLgsRehberlikLGS Kaynak Seçimi! Nelere Dikkat Etmeli? - Özel Ders Budur

Doğru Kaynak Seçimi Nasıl Yapılır? Özel Ders Budur İle En İyi Hazırlık!

 

Liseye Geçiş Sistemi (LGS) sınavına hazırlanan öğrenciler ve aileleri için kaynak seçimi, başarılı bir hazırlık süreci için kritik bir adımdır.

Özellikle titiz aileler lgs kaynak seçimi ile yaz döneminde pek çok farklı kaynaktan yararlanma eğilimindedir.

Başarılı öğrencilerin çalışma deneyimlerinden faydalanmak önemlidir. %2,5’lik dilimde yer alan 2023 LGS sınavında en çok ve en az çözen öğrencilerin verileri incelendiğinde, kaynak seçiminin başarıya etkisi gözlemlenmiştir. Ancak sınav sonuçlarına bakıldığında, kaliteli kaynaklarla etkili bir şekilde çalışan öğrencilerin daha başarılı olduğu görülmüştür. Bu nedenle sayıca fazla kaynak değil, verimli çalışmanın önemi vurgulanmıştır.

Unutulmamalıdır ki özenle seçilmiş, iyi planlanmış ve eksiksiz özümsenmiş az sayıda kaliteli kaynak, pek çok kaynağı hızlıca tüketmekten daha değerlidir.

Peki, Özel Ders Budur öğrencileri LGS kaynak seçiminde nelere dikkat etmeli?

1. Acele Etmeyin

Kaynak seçiminde acele etmek yerine, Eylül ayına kadar zamanınız olduğunu unutmayın. Her seçim aynı zamanda bir vazgeçiştir. Her ailenin maddi ve zaman kaynağı sınırlıdır. Öğrencilerin de çalışma kapasitesi sınırlıdır. Bu yüzden tüm kaynakları hızla edinmeye çalışmak yerine, zaman içinde doğru seçimleri yapmak daha akıllıcadır.

2. Çeşitlilik Sağlayın

Kaynak seçerken kolay, orta ve zor seviyelerde kaynaklara yer vermek önemlidir. Her öğrencinin seviyesi farklıdır, bu nedenle başlangıçta daha kolay kaynaklardan başlayarak konuları pekiştirmek ve ardından zorlayıcı kaynaklara geçmek en iyi yaklaşımdır. Örneğin, Matematik, Fen Bilimleri ve Türkçe derslerinde kolaydan zora doğru bir ilerleme planı yapılabilir.

3. Doğru Sırayı Takip Edin

Kaynakları doğru sırayla çözmek, verimli bir hazırlık için önemlidir. Öğrencileri çok fazla zorlayan kaynaklar motivasyonu düşürebilir. Doğru ilerleme, konu anlatımı içeren kaynaklarla başlayarak soru bankalarına geçmeyi içerir.

Özel Ders Budur’un Katkısı

Özel Ders Budur öğretmenleri, LGS kaynak seçimi için her öğrencinin seviyesine ve hızına uygun kaynakları önerir, takip eder ve en iyi sonuçları elde etmeye odaklanır. Geçmiş yıllardaki başarılarımız, öğrencilerimizin doğru kaynaklarla ve etkili bir planlama ile nasıl başarılı sonuçlar elde edebileceğinin bir kanıtıdır.

En iyi sonuçları elde etmek ve LGS’ye en iyi şekilde hazırlanmak için Özel Ders Budur ailesine katılın. 2020, 2021, 2022 ve 2023 LGS başarılarımız ve velilerimiz referanslarımızdır.

Sosyal medya paylaşımlarımızı da takip etmeyi unutmayın!

https://www.instagram.com/ozeldersbudur/

https://www.facebook.com/ozeldersbudurcom

 

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Required fields are marked *