LGS 2023 ile Özel Ders Budur öğrencileri en iyi liselere yerleştiler.. Nitelikli okullar için siz de 2024'te yerinizi alın!

 

DanışmanlıkLgsRehberlikYabancı Özel Okullar Kayıt Takvimi 2022 - Özel Ders Budur

Yabancı özel okullar kayıt takvimi belli oldu!

yabancı özel okullar kayıt takvimi 2022

yabancı özel okullar kayıt takvimi 2022

Robert Kolej, Alman Lisesi, Üsküdar Amerikan Lisesi, Saint Joseph Lisesi, Dame De Sion Lisesi, Saint Benoit Lisesi, Saint Pulcerie, Saint Michel Lisesi, İtalyan Lisesi, Galilei Galileo İtalyan Lisesi gibi yabancı liseler ile Koç Lisesi, SEV Lisesi, Hisar Lisesi, İELEV Lisesi gibi Türk özel liseler de bu takvimi kullanacak.
Avusturya lisesi takviminde farklılık var!

I. Ön Kayıt – Kesin Kayıt Dönemi

a. Okul, I. ön kayıt dönemi için taban puanını 30 Haziran 2022 tarihinde web sitesinde ilan edecektir.

b. Adaylar, okul tarafından belirlenen taban puana göre en son 03 Temmuz 2022 tarihinde saat 13.00’e kadar başvuruda bulunarak ön kayıtlarını yaptıracaklardır. Ön kayıt saatleri, ön kayıt listesi ve asil liste kayıt listesi ve diğer detaylar okulların web sitesinde ilan edilecektir.

c. Okul Kayıt Kabul Komisyonu hazırladığı ön kayıt listesini 03 Temmuz 2022 günü saat 14.00’den itibaren herkesin görebileceği bir yere asacak ve web sitesinde ilan edecektir. Okul, elektronik ortamda ön kayıt yapan öğrenci velilerinden, öğrencinin isim ve soyadının web sitesinde yayınlanacak listede yer alması konusunda elektronik ortamda izin talep edecektir.

ç. Ön kayıt yaptıran ve kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kesin kayıtları 04 Temmuz 2022 tarihinde saat 12.30’a kadar yapılacaktır. Kesin kayıt hakkı kazanan fakat belirtilen saate kadar kesin kayıt yaptırmayan öğrenciler bu haklarını, I. Kesin Kayıt Dönemi için kaybedeceklerdir.

d. 04Temmuz 2022 tarihi saat 13.30 itibarıyla açık kontenjan bulunup bulunmadığı ve yedek liste ilan edilir. Boş kontenjanlara 04 Temmuz 2022 tarihinde saat 13.30’dan itibaren okulun web sitesinde açıklanan ilkeler doğrultusunda, okulda hazır bulunan ve okulun ön kayıt listesinde yer alan, kesin kayıt hakkı kazanamamış öğrencilerin sıralamalarını yapmak suretiyle, en yüksek puandan en düşük puana doğru isim okunarak ve okulda hazır bulunan velilerden imza alınarak yedek kayıt listesi oluşturulur ve kayıt işlemine devam edilir. Açık kontenjanın artması halinde bu yeni kontenjan kayıtlara yansıtılır. Yedek liste kesin kayıtları saat 21.00’e kadar devam eder.

e. Okul Kayıt Kabul Komisyonu, 04 Temmuz 2021 tarihinde saat 21.00’de kayıt durumunu inceleyerek ilk Serbest kayıt günü için yeni taban puanını ve varsa açık kontenjanını web sitesinde ilan edecektir ve ön kayıt sistemini açacaktır.

Serbest Kayıt Dönemi

Kayıt Takviminde 05-06-07-08 Temmuz 2022 tarihleri olarak belirtilmiş olan Serbest kayıt döneminde Okul Kayıt Kabul Komisyonu, serbest kayıtlarla ilgili saatleri ve esasları web sitesinde ilan edecektir.

Yabancı okullar tüm detayları web siteleri üzerinden anlık olarak paylaştıkları için kayıt süreçlerinde okulların web sitelerini çok sık ziyaret etmek gerekiyor. Okulların açıkladığı taban puanları ve açık kontenjanları güncel olarak izlemek, kayıt prosedürlerini detaylıca incelemek şart. Bu konuda hassas davranmanızı özellikle hatırlatırız.

Okul tercihinde bulunurken geçen seneye göre puana değil yüzdelik dilime ve en son giren öğrencinin sıralamasına bakmak önemli olacaktır.

Tüm velilerimize kayıt sürecinde kolaylıklar dileriz…

Danışmanlık hizmetleri için irtibata geçebilirsiniz.

Sınav ve tercih dönemlerinde özel ders budur yanınızda olmaya devam edecektir…

Bir cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Required fields are marked *